Sıkça Sorulan Sorular

 • Garantili Usta sistemini kullanarak, hangi uygulamaları yaptırabilirim? Evinizin veya işyerinizin banyo, mutfak, balkon, teras gibi iç ve dış mekanlarda seramik uygulamalarını yaptırabilirsiniz.

 • Garantili Ustalarınız eğitimli mi? Kalekim’in zorlu eğitim sürecinden geçerek mezun olan seramik uygulamaları için garanti verilen ustalarımız Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) Onaylı Resmi Kurs Bitirme ya da Mesleki Yeterlilik Kurumu (MYK) Belgesine sahip sektörde serbest çalışan ustalardır.

 • İş başlangıç ve bitiş tarihlerinin takibi firmanız tarafından yapılıyor mu? Sizinle Garantili Ustamız arasında yapılan Garanti Sözleşmesi’nde iş başlama ve bitiş tarihi yer almaktadır. Bu tarih ustamız tarafından bize bildirilmekte olup takibi Kalekim tarafından yapılmaktadır.

 • Seramik uygulama ücretini Garantili Ustanıza mı yoksa Kalekim’e mi vereceğim? Garantili Usta Sistemi’nde Kalekim’in sorumluluğu Garantili Ustamızın seramik uygulamasını ve kullanılan Kalekim ürününü garanti etmektedir. Uygulamaya ilişkin belirlenen ücret uygulamayı yapan Garantili Ustamız ile sizin aranızda belirlenmekte ve ödemesi anlaştığınız Garantili Ustamıza yapılmaktadır.

 • Garantili Usta Sistemi’nden aldığım hizmeti değerlendirebilecek miyim? Garanti Sözleşmesi’nde yer alan bitiş tarihinden sonra Çağrı Merkezimiz Garantili Usta Sistemi’yle ilgili görüş ve önerilerinizi alacaktır. Sizler de garantiliusta.com sitesi üzerinden görüş ve önerilerinizi iletebilirsiniz.

 • Ustanızın Garantili Usta Sistemi’nde yer alıp yer almadığını nereden anlayabilirim? Garantili Usta Sistemi’nde yer alan ustalarımıza Kalekim tarafından Garantili Usta Kartı verilmiştir.Keşif için gelen Garantili Ustamızdan bu kartı göstermesini isteyebilir, garantiliusta.com üzerinden ustamızın bilgilerini teyid edebilirsiniz.

 • Garantili Ustanız ile sözleşme yapılacak mı? Garanti Usta Sistemi’nin işleyebilmesi için Garantili Usta Sözleşmesi’nin siz ve ustamız tarafından imzalanıp, ıslak mzalı nüshasının Kalekim’e gönderilmesi gerekmektedir. Kalekim’e gönderilmeyen sözleşmeler garanti kapsamında olmayacaktır. Garantili Usta Sözleşmesi Kalekim’in ustaya verdiği 2 uygulama sigortasını ve 10 yıl ürün garantisini kapsar. Sözleşmeyle ilgili gerekli kontroller sağlandıktan sonra işinizin garantisiyle ilgili size bilgi verilecektir. Detaylı bilgiye garantiliusta.com sitesinden ulaşabilirsiniz.

 • Seramikler Çanakkale Seramik ve Kalebodur markalı ürünler, ancak seramik uygulamasında kullanılan yapıştırıcı, derz dolgu ve su yalıtımı ürünlerinin Kalekim markalı olmaması halinde garanti geçerli olur mu? Kalekim markalı ürünler kullanılmadığında ve bu ürünlere ait bilgiler Garanti Sözleşmesi’ne yazılmadığında garanti geçersiz olacaktır.

 • Garantili Usta’nın işinden duyduğum memnuniyeti ve ya şikayetimi nereye bildireceğim? 0850 222 8782 Çağrı Merkezini arayıp, memnuniyetinizi ve ya şikayetinizi iletebilirsiniz. Şikayetinizi bildirdiğinizde Kalekim yetkilileri sorununuza hızlıca ..züm bulacaktır.

 • Sadece seramik uygulaması yaptırmak istiyorum. Ancak Garantili Ustanız su yalıtımı da yapacağını ifade ediyor. Yaptırmak zorunda mıyım? Su Yalıtımı, ıslak hacimli (banyo, teras, wc v.b.) seramik uygulamalarında zorunludur. Su yalıtımsız ıslak hacimli mekanlarda yapılan seramik uygulamaları garanti kapsamında olmayacaktır.

 • Kendi bulduğum seramik ustası ile garantiniz geçerli midir? Seramik uygulamasının garantili olabilmesi için Garantili Usta Sistemi’ne kayıtlı usta tarafından garanti sözleşmesinin doldurulması ve belirtilen zamanda Kalekim’e gönderilmesi gerekmektedir. Aksi halde seramik uygulamasına ilişkin garanti geçerli değildir.

 • Ürünlerinizi nerelerde bulabiliriz? 0850 222 8782 Çağrı Merkezimizi aradığınızda ürünleri temin edebileceğiniz en yakın bayinin bilgisi size iletilecektir.

 • Kalekim ürünleri kimin tarafından alınmalı? Ürünlerin Garantili Usta ya da sizin tarafınızdan alınıp alınmayacağı ustayla yaptığınız anlaşmaya bağlıdır. Ancak sizin dikkat etmeniz gereken ürünlerin Kalekim markalı olması ve garantiliusta.com sitesinde bulunan “Seramik Yapıştırıcıları Ürün Öneri Tablosu”, “Derz Dolgu Ürün Öneri Tablosu”, “Su Yalıtım Ürün Öneri Tablosu” ve “Yüzey Hazırlık Ürün Öneri Tablosu”na göre ürünlerin alınması ve uygulanmasıdır. Bu nedenle Garantili Ustamız keşfe gelmeden önce seramik uygulamalarında kullanılacak ürünlerin, sizin tarafınızdan alınmaması gerekmektedir.

 • Garantili Ustanızın uygulaması Kalekim tarafından kontrol edilecek mi? Garantili Ustalarımızın uygulaması, Kalekim yetkilileri tarafından kontrol edilecektir.

 • Seramik uygulamalarında konuya hakim değilim. Garantili Ustanız keşfe geldiğinde gerekli yönlendirmeleri yapacak mı? Garantili Ustalarımız, 50 saatlik zorlu eğitim programları sonucunda başarılı olan ustalardır. Ustalarımız tecrübelerinden hareketle gerekli yönlendirmeleri yapacaktır. Garantili Ustamız, garantiliusta.com sitesinde bulunan “Seramik Yapıştırıcıları Ürün Öneri Tablosu”, “Derz Dolgu Ürün Öneri Tablosu”, “Su Yalıtım Ürün Öneri Tablosu” ve “Yüzey Hazırlık Ürün Öneri Tablosu”na göre Kalekim ürünlerini uygulayacaktır. Garantili Ustamız, keşif yaptıktan sonra ortamda oluşabilecek değişikliklere karşı ya da uygulanan seramikten kaynaklı sorunlar yaşadığında ilgili sorunların giderilmesini sizden talep edebilecektir. Bu talebin yerine getirilmemesi halinde Garantili Ustamızın raporuna istinaden önceden imzalanan Garanti Sözleşmesi geçersizdir. Garantiliusta.com sitesinden evinizdeki seramik uygulamasında kullanılan sistemin kontrolünü yapabilirsiniz.